Dziś jest: piątek, 10-07-2020
Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Gminny Turniej Kobiet w Piłkę Siatkową o Puchar Burmistrza Leśnicy

Siatka.gif

W niedzielę 21 kwietnia na hali sportowej w Leśnicy odbył się Gminny Turniej Kobiet w Piłkę Siatkową o Puchar Burmistrza Leśnicy. Organizatorami rozgrywek byli Katarzyna Kozołup gminna animatorka sportu oraz Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji.

W rozgrywkach udział wzięło 5 drużyn: „Leśnickie Biedronki” z Leśnicy, „Pasztety” z Zalesia, „Porębskie Orlice” z Poręby, „Dziewczynki w czerni” z Publicznego Gimnazjum w Leśnicy oraz „Glukoza” ze Strzelec Opolskich.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce - Porębskie Orlice Poręba

II miejsce - Dziewczynki w Czerni PG Leśnica

III miejsce - Pasztety Zalesie

IV miejsce - Leśnickie Biedronki Leśnica i Glukoza Strzelce Op.

Drużyny walczyły o puchar przechodni ufundowany przez Burmistrza Miasta Leśnica Łukasza Jastrzembskiego. Puchar wręczyli zwycięskiej drużynie radni Gminy Leśnica Rudolf Gajda i Hubert Mincer. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, tak więc w sumie rozegrano 10 meczy. W przerwach zawodniczki mogły się wzmocnić cieplutką kawką oraz uzupełnić stracone na boisku kalorie świeżutkim pączkiem.

Poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany w związku z czym rozgrywki trwały aż 5 godzin. Wszystkie drużyny walczyły dzielnie do końca toteż w końcowej punktacji były niewielkie różnice. Mecze sędziowali Rudolf Gajda i Magdalena Radecka.

Organizatorka turnieju Katarzyna Kozołup serdecznie dziękuje za pomoc przy organizacji rozgrywek Rudolfowi i Renacie Gajda, Magdalenie Radeckiej, Marioli Osełka, Krzysztofowi Pospieschczyk, Annie Miętus oraz Eryce Zagrol.

Zobacz zdjęcia