Dziś jest: czwartek, 04-06-2020
Imieniny: Christy, Helgi, Karola

Święto Marcina

Św. Marcin.jpeg

Zarząd Koła Mniejszości Niemieckiej w Leśnicy, Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski, Zarząd Osiedla Nr 1 oraz Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji byli organizatorami Święta Marcina, które odbyło się 10 listopada br.

Uczestnicy zebrali się na ul. Księżowiejskiej. Na czele pochodu jechał na koniu święty Marcin. Za nim kroczyła orkiestra pod kierownictwem Krystiana Gajdy, dzieci z lampionami i rodzice. Chętni dorośli mogli nieść specjalne pochodnie. Strażacy z OSP Leśnica zabezpieczyli trasę przemarszu. Pochód przeszedł ulicami Księżowiejską, Zdzieszowicką, przez rynek do stodoły biesiadnej w parku miejskim w Leśnicy. Tam odbyła się część artystyczna.

Wszystkich zebranych powitał burmistrz Łukasz Jastrzembski. Wikary Leszek Rychlik przybliżył zebranym życiorys Św. Marcina. Dla licznie zebranych leśniczan i gości wystąpili uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Leśnicy (opiekunki: Ewelina Kilisz i Dorota Urlich), dzieci ze szkoły podstawowej w Leśnicy (opiekunki: Brygida Cyron i Natalia Szpylma) oraz przedszkolaki z leśnickiego przedszkola (opiekun: Karolina Trela). Wszystkie występy przygotowane były w języku niemieckim i polskim. Zaprezentowali się także goście z partnerskiej gminy Dub nad Morawom. Goście przywieźli też dla wszystkich pierniki. 

Organizatorzy przygotowali poczęstunek dla uczestników imprezy: ciepłe napoje i marcinowe rogaliki (ok. 1.700 sztuk), które upiekły panie z DFK Leśnica. Podczas imprezy odbyła się zbiórka na rzecz dziecka z Afryki w ramach akcji "Dać im nadzieję".

Zobacz zdjęcia