Dziś jest: wtorek, 31-03-2020
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii

Annogórski Rodzinny Rajd Rowerowy

Annogórski rodzinny Rajd Rowerowy.jpeg

22 września br. odbył się Annogórski Rodzinny Rajd Rowerowy. Jego organizatorami byli Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Nadleśnictwo Strzelce Opolskie. Przedsięwzięcie zorganizowano pod patronatem starosty strzeleckiego, burmistrza Leśnicy, wójta Jemielnicy, burmistrza Ujazdu oraz burmistrza Zdzieszowic. Tegoroczna edycja rajdu odbyła się pod hasłem „Cztery trasy - cztery historie”. Trasy poprowadzone zostały w taki sposób , aby uczestnicy mogli poznać najważniejsze obiekty kulturowe i przyrodnicze w parku krajobrazowym i jego okolicy.

Rajd rozpoczął się w 4 różnych miejscach o tym samym czasie tj.: w Jemielnicy, Ujeździe, Strzelcach Opolskich i  Zdzieszowicach. Spotkanie integracyjne wszystkich uczestników rajdu odbyło się w stodole biesiadnej w parku miejskim w Leśnicy. W części artystycznej wystąpiła wokalistka Aleksandra Sitnik oraz zespoły taneczne Mini Entropia, Entropia, Słoneczka i La Bella.

W trakcie rajdu zostały przeprowadzone konkursy o tematyce przyrodniczo-krajobrazowej. Każdy uczestnik otrzymał upominek, a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Uczestnicy, którzy na mecie rajdu prawidłowo wypełnili karty guestingowe z danej trasy wrzucili je do skrzynki i wzięli udział w losowaniu nagród.

Zobacz zdjęcia - na trasie

Zobacz zdjęcia - podsumowanie rajdu w stodole biesiadnej w parku miejskim w Leśnicy

Zobacz zdjęcia - występy artystyczne

Zobacz zdjęcia - stoisko Gaz-Systemu

Zobacz zdjęcia - stoisko ZOPK