Dziś jest: niedziela, 31-05-2020
Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Święto Marcina

Św. Marcina 2017.jpeg

12 listopada br. w Leśnicy odbyła się impreza z okazji Dnia Św. Marcina. Organizatorami obchodów byli Zarząd Koła Mniejszości Niemieckiej w Leśnicy, Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski, Zarząd Osiedla Nr 1 w Leśnicy oraz Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną.

Zbiórka odbyła się na ul. Księżowiejskiej od strony restauracji „Na Szlaku”. Na czele pochodu jechał na koniu święty Marcin, w którego wcielił się mieszkaniec Poręby Sebastian Kwoczała. Za nim kroczyła orkiestra pod przewodnictwem Krystiana Gajdy, dzieci z lampionami i rodzice.

Chętni dorośli mogli nieść specjalne pochodnie. Niezawodni leśniccy strażacy zabezpieczyli trasę przemarszu. Pochód przeszedł ulicami Księżowiejską, Zdzieszowicką, przez rynek do stodoły biesiadnej w parku miejskim w Leśnicy. Tam odbyła się część artystyczna. Wszystkich zebranych powitali burmistrz Łukasz Jastrzembski oraz ks. wikary Mateusz Dąbrowski.

Dla licznie zebranych leśniczan i gości wystąpili uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Leśnicy, którzy przedstawili scenkę z życia świętego Marcina. Młodzież przygotowały nauczycielki Ewelina Kilisz i Dorota Urlich. Program artystyczny przedstawili także uczniowie szkoły podstawowej w Leśnicy, których do występu przygotowały nauczycielki Brygida Cyron i Natalia Szpylma. Na koniec zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola im. Braci Grimm w Leśnicy, które do występu przygotowała pani Karolina Trela.

Organizatorzy przygotowali także poczęstunek dla uczestników imprezy: marcinowe rogaliki, które upiekły panie z mniejszości niemieckiej. Odbyły się również dwa konkursy z nagrodami. 

Zobacz zdjęcia