Dziś jest: sobota, 26-11-2022
Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy

Biegi "Leśnicka Piątka"

Leśnicka Piątka 2017.jpeg Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji był organizatorem biegów "Leśnicka Piątka" oraz "800 metrów na 800 lat". Impreza odbyła się 23 września br. pod patronatem Burmistrza Leśnicy Łukasza Jastrzembskiego. Mimo deszczowej pogody wielu zawodników wstawiło się na starcie zawodów. Partnerami przedsięwzięcia byli Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich, Gminny Animator Sportu Katarzyna Kozołup oraz „Starter” pomiar czasu. W zorganizowaniu imprezy pomogli także: Publiczne Gimnazjum w Leśnicy, Gminny Zarząd Oświaty, OSP Leśnica oraz Pan Piotr Pakosz.

Impreza odbyła się pod patronatem medialnym Tygodnika Regionalnego „Strzelec Opolski”, TVP Opole oraz Radia Park. Koordynatorem zawodów był Piotr Orian, który bardzo sprawnie i z humorem prowadził imprezę.

Organizatorzy imprezy podjęli decyzję, że ze względu na deszcz biegi dla dzieci odbędą się na hali sportowej. Marszobieg VIP-ów oraz bieg główny odbyły się strugach deszczu. Start i meta znajdowały się na terenie przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji. W sumie w biegu głównym udział wzięło 92 zawodników, a w zmaganiach nordic walking 13 miłośników tego sportu. W biegach dla dzieci wystartowało 60 zawodników, a w marszobiegu VIP-ów 20 osób.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal. W trakcie uroczystej dekoracji najlepszych zawodników dla licznie zebranej publiczności wystąpiły zespoły taneczne Wataha, Mini Entropia, Marlenki oraz mażoretki Słoneczka i La Bella. Dekoracji dokonali Burmistrz Łukasz Jastrzembski oraz  Dyrektor LOKiRu Gizela Szendzielorz. Odbyło się również losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów. Dla uczestników zawodów przygotowano ciepły posiłek oraz napoje. Dzieci skorzystać mogły z atrakcji przygotowanych przez firmę Gaz-System.

LOKiR serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomogły w organizacji imprezy.

Wszystkie wyniki znaleźć można na stronie internetowej www.orianshow.pl w zakładce „zapisy i wyniki”.  

Najszybsi biegacze z gminy Leśnica:

I miejsce – Krzysztof Sitnik

II miejsce – Marcin Barth

III miejsce – Tomasz Sitnik

Najszybsza biegaczka z gminy Leśnica – Anna Jahn

Kat. nordic walking: najszybsza kobieta z gminy Leśnica - Beata Socha

Kat. nordic walking: najszybszy mężczyzna z gminy Leśnica - Jerzy Fesser

Zobacz zdjęcia - biuro zawodów, przygotowania, sponsorzy

Zobacz zdjęcia - biegi dzieci

Zobacz zdjęcia - marszobieg VIP-ów, bieg dorosłych

Zobacz zdjęcia - występy artystyczne

Zobacz zdjęcia - dekoracja, losowanie nagród

NASI SPONSORZY-page0001.jpeg

Informacja o sponsorze

Gaz Logo.jpeg Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice –  Kędzierzyn-Koźle, których trasa będzie przebiegać przez obszar Gminy Leśnica.

Efektem projektowanych inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Opolszczyzny oraz Górnego i Dolnego Śląska. Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2%  wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

 Gazociągi relacji: Zdzieszowice – Wrocław i  Zdzieszowice –  Kędzierzyn-Koźle będą stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycjom  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/ , http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-kedzierzyn-kozle/ .

Budowa gazociągu relacji Zdzieszowice-Wrocław planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.