Dziś jest: piątek, 18-06-2021
Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Wykład "Śladami historii Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Leśnicy i Porębie"

Wykład - Siostra Joanna Podeszwa.jpeg

Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski i Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprosili na wykład "Śladami historii Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Leśnicy i Porębie", który wygłosiła s.M. Joanna Podeszwa. Odbył się on w 28 lipca br. w Galerii Sztuki w Leśnicy.

Wszystkich zebranych powitała Dyrektor LOKiRu Gizela Szendzielorz. Siostra Joanna przybliżyła zebranym sylwetkę Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Potem opowiedziała jak siostry znalazły się w Porębie i Leśnicy. Ich losy nie zawsze były łatwe, ale jak podkreśliła siostra Joanna zawsze mogły liczyć na pomoc mieszkańców.

Siostry zawsze ofiarnie służyły lokalnej społeczności i dlatego mogły liczyć na jej wsparcie. Zakonnice opiekowały się chorymi i dziećmi, świadczyły także usługi dentystyczne i dbały o duchowy rozwój mieszkańców.

Na koniec siostra Joanna Podeszwa otrzymała z rąk Dyrektor LOKiRu Gizeli Szendzielorz kwiaty. Uczestnicy wykładu obejrzeli także fragment filmu "Żywa historia Leśnicy", który dotyczył dziejów naszych sióstr zakonnych. Był też czas na zadawanie pytań i dyskusję. Siostry przygotowały upominki dla uczestników wykładu.

Zobacz zdjęcia

MP3Wykład 28.07.2017 - s.J. Podeszwa - Historia Klasztoru_0.mp3