Dziś jest: czwartek, 28-05-2020
Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Rajd Rowerowy pn. "Poznaj piękno Gminy Leśnica"

Rajd Rowerowy 2017.jpeg

Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Burmistrz Łukasz Jastrzembski byli organizatorami Rajdu Rowerowego po trasach Gminy Leśnica. Odbył się on 1 lipca pod hasłem „Poznaj piękno Gminy Leśnica”. Partnerem rajdu był Klub Sportowy „Koziołek”, a jego koordynatorem Robert Wencel.

Celami rajdu była integracja dzieci, młodzieży i osób starszych, popularyzacja turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, obchody 800-lecia Leśnicy, przybliżenie historii Leśnicy i jej zabytków, promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Gminy Leśnica, upowszechnianie wiedzy o szlakach i ścieżkach rowerowych, stworzenie uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji oraz popularyzacja idei ochrony środowiska.

Uczestnicy spotkali się w stodole biesiadnej w parku miejskim w Leśnicy, gdzie Robert Wencel zapoznał ich z regulaminem rajdu. Potem  pokonali trasę, która wynosiła 25 kilometrów. Z Leśnicy pojechali do Lichyni, a następnie do Czarnocina. Tam odbyła się przerwa i ognisko przy szlaku turystycznym prowadzącym do rezerwatu „Boże Oko”. Rowerzyście poszli także zobaczyć kapliczkę. Następnie pojechali do Dolnej, gdzie zatrzymali się koło kościoła oraz do Kadłubca, gdzie zawitali na festyn. Potem ruszyli przez Wysoką i Górę Św. Anny z powrotem do Leśnicy.

Rajd nie był wyścigiem podczas którego uczestnicy mieli uzyskać jak najlepszy czas. Był okazją do towarzyskiego spotkania oraz nawiązania nowych znajomości wśród osób, które preferują aktywną formę spędzania wolnego czasu oraz kontakt z przyrodą. Uczestnicy rajdu byli pod opieką przewodników turystyki kolarskiej. Wszyscy za ukończenie rajdu otrzymali pamiątkowe gadżety związane z Gminą Leśnica oraz 800-leciem naszego miasta.  

Zobacz zdjęcia