Dziś jest: wtorek, 31-03-2020
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii

Kolejny wykład i odsłonięcie pamiątkowego kamienia

Tarliński.jpeg

19 maja br. w parku miejskim w Leśnicy odbyła się uroczystość posadzenia dębu jubileuszowego z okazji 800-lecia Leśnicy. Symbolicznego podlania dębu i odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali: burmistrz Łukasz Jastrzembski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Leśnicy Ryszard Froń, ks. Piotr Tarliński oraz pani Mariola Osełka, która przekazała kamień pod tablicę pamiątkową. Na tablicy zamieszczony został cytat „Ludzkość jest drzewem, a ludzie są liśćmi. Drzewo trwa i rośnie chociaż liście opadają” (J. Drobnik).

Potem w Galerii Sztuki w Leśnicy odbył się wykład pt. „Leśnica – miejsce bogactwa muzycznego w liturgii na tle przemian europejskich w XIX i XX wieku. Wirtualna podróż do zbiorów muzycznych kościoła Św. Trójcy”.

Wygłosił go Ks. Dr Piotr Tarliński. Wszystkich zebranych przywitał zastępca burmistrza Andrzej Iwanowski. Wykład przeplatany był utworami muzycznymi. Na koniec Ks. Dr Tarliński otrzymał z rąk dyrektor LOKiRu Gizeli Szendzielorz kwiaty i upominek. Był tez czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Organizatorami wykładu byli burmistrz Łukasz Jastrzembski oraz Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji. Nagrania z wszystkich wykładów odsłuchać można na stronie internetowej www.800lat.lesnica.pl.


Zobacz zdjęcia

MP3Wykład 19.05.2017 - ks. Tarliński - Zbiory muzyczne_0.mp3