Dziś jest: wtorek, 31-03-2020
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii

Co się działo w Bibliotece? c.d.

swiatowydzienpoezji.jpeg

Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone 21 marca. Zostało ono ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości odbywają się w Paryżu. Bardzo popularne jest ono w Grecji i Hiszpanii. Celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na cały świecie. Polska również bierze udział w tej akcji.

I tak mały oddział przedszkolny w Kadłubcu z wychowawcą Brygida Kolendo, przy wsparciu Biblioteki Publicznej w Leśnicy przyłączył się do obchodów tego święta. Gościem przedszkolaków była Pani Grażyna Kulpa, która w przystępnych słowach wyjaśniła, co to jest poezja. Następnie czytała utwory znanych autorów takich jak Jan Brzechwa, czy Julian Tuwim, a ze współczesnych poetów Doroty Roztoczyńskiej.

Dzieci z uwagą słuchały i brały czynny udział w spotkaniu. Utworzyły pociąg („Lokomotywa” Julian Tuwim), który tak się rozpędził, że aż się wykoleił. Zgodnie wołały „A-psik” („Katar” Jan Brzechwa) – kichało całe przedszkole. Nie zabrakło także wierszem pisanych rymowanek i zgadywanek. Zabawa była znakomita i zakończona została wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Zobacz zdjęcia