Dziś jest: niedziela, 23-02-2020
Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Co słychać w Bibliotece?

Co słychać w bibliotece.jpeg

Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite. Poza normalną działalnością związaną z wypożyczaniem książek, pracownice biblioteki przygotowały wiele dodatkowych zajęć i atrakcji.

Tuż przed feriami zimowymi, tj. 10 lutego br., w leśnickim przedszkolu obchodzono Dzień Języka Ojczystego. W ramach wzajemnej współpracy między Biblioteką a Przedszkolem, pani Grażyna Kulpa opowiadała dzieciom o zachowaniu czystości języka ojczystego oraz zachęcała do pielęgnowania pięknej gwary śląskiej. Panie przedszkolanki przygotowały część dotyczącą naszej ojczyzny (flaga, godło, hymn, itp.). Całość wzbogacono o recytację wierszy dla dzieci w językach: polskim, niemieckim, angielskim oraz w gwarze śląskiej. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańca.

LOKiR w ramach ferii zimowych przygotował bogatą ofertę wyjazdów i warsztatów tematycznych.

Jednocześnie codziennie czynna była Biblioteka, w której prowadzono zajęcia plastyczne, grano w szachy i gry planszowe, oglądano bajki itp. O tym, że zajęcia były ciekawe i podobały się uczestnikom, świadczy fakt, że korzystała z nich spora grupa dzieci. Niektórzy, zaopatrzeni w prowiant, bawili się w Bibliotece nawet przez 5-7 godzin.

Ferie za nami i aktualnie rozpoczęto cykl lekcji bibliotecznych dla młodych czytelników i kandydatów na czytelników. Pierwsza odbyła się 02.03.br. dla klasy I leśnickiej szkoły podstawowej. Dzieci zapoznały się z Regulaminem Biblioteki, z zasadami ułożenia książek na poszczególnych regałach, oglądały książki dla nich przeznaczone, a przede wszystkim dowiedziały się jak zostać czytelnikiem. Aby poprawić czytelnictwo planujemy raz w tygodniu organizować jedną lekcję biblioteczną. A wszystko pod hasłem:

„ZOSTAŃ  NASZYM  CZYTELNIKIEM”

Zobacz zdjęcia