Dziś jest: środa, 03-06-2020
Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Wycieczka do Starego Młyna w Żarkach

Wycieczka do Starego Młyna.jpeg

13 lutego br. trzydzieści osób pojechało do Starego Młyna w Żarkach. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Muzeum Dawnych Rzemiosł. Zobaczyli autentyczne maszyny, urządzenia i narzędzia oraz multimedialne prezentacje. Wzięli również udział w grach i interaktywnych zabawach. Zawitali także do krainy Hokus Pokus, czyli fabryki słodyczy, gdzie wzięli udział w warsztatach cukierniczych podczas których towarzyszyli procesowi wytwarzania lizaków i cukierków. Mogli poczęstować się słodyczami oraz własnoręcznie wykonanymi lizakami. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w pracowni Etno Jura, która jest miejscem różnorodnej zabawy inspirowanej naturalnymi materiałami. Dzieci wykonały myszki i sówki ze słomy.

Uczestnicy wyjazdu wzięli także udział w warsztatach wytwarzania pizzy pod kierunkiem szefa kuchni. Każde dziecko wykonało własnoręcznie pizzę z wybranych składników. Na koniec odbyła się wspólna degustacja wyrobów.

Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji serdecznie dziękuje opiekunkom, którymi były Barbara Bąk, Małgorzata Polak i Grażyna Kaletka.

Zobacz zdjęcia