Dziś jest: poniedziałek, 20-01-2020
Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Festyn Rodzinny 2016

Festyn Rodzinny 2016.jpeg W niedzielę 14 sierpnia br. w Parku Miejskim w Leśnicy odbył się Festyn Rodzinny 2016. Organizatorami imprezy byli Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Zarządy Osiedli Nr 1 i 2 w Leśnicy. Sponsorem festynu była firma GAZ-System S.A. Patronat medialny nad imprezą objął Tygodnik Regionalny Strzelec Opolski.

Sponsor imprezy firma GAZ-System zorganizował dla dzieci gry, zabawy i konkursy, za udział w których otrzyamały nagrody. Dorośli również mogli otrzymać upominki "firmowe gadżety" po wykazniu się wiedzą na temat firmy. Część artystyczna odbyła się w stodole biesiadnej. Imprezę prowadziła Grażyna Kulpa. Jako pierwsze zaprezentowały się zespoły Poezja i Sternchen z Reńskiej Wsi. Dzieci przygotowały repertuar w języku polskim i niemieckim. Instruktorką grup jest Pani Krystyna Przezdzienk-Grzybek. Potem zaprezentowały się lokalne zespoły: Mini Entropia, mażoretki La Bella, studio pioseni LOKiR oraz AleBabki. Równolegle w Galerii Sztuki w Leśnicy odbywał się turniej szachowy, który prowadził Adam Kolender. Wystąpili także zespół Happy Folk, Blaskapelle Świbie oraz grupa Happines. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Synteza.

15 sierpnia br. odbyła się druga część festynu. Najpierw odbył się blok da dzieci "Z krainą Eldorado". Najmłodsi wzięli udział w grach, zabawach i konkursach. Było malowanie twarzy, wspólne tańce, rozsypywanie magicznego pyłu, zabawy z liną i chustą animacyjną oraz puszczanie ogromnych baniek. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Scooby Doo, przejść przez długi tunel i zmierzyć się z laserami.

W stodole wystąpiła zagraniczna formacja Dancing Queen oraz zespół disco-polo Mix Dance. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zagraniczną formacją Trio British Music. Sponsorem drugiego dnia festynu była firma "Imprezowania".

Podczas dwóch dni festynu uczestniczy mogli skorzystać z wesołego miasteczka oraz licznych stoisk gastronomicznych.

Zobacz zdjęcia - I dzien festynu

Rodzinny Turniej Szachowy

Zobacz zdjęcia - II dzień festynu

Zobacz zdjęcia - wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne, stoisko Gaz-Systemu

Gaz Logo.jpeg Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice –  Kędzierzyn-Koźle, których trasa będzie przebiegać przez obszar Gminy Leśnica.

Efektem projektowanych inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Opolszczyzny oraz Górnego i Dolnego Śląska. Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2%  wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Gazociągi relacji: Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice – Kędzierzyn-Koźle będą stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycjom  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-kedzierzyn-kozle/. Budowa ww. gazociągów wysokiego ciśnienia planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.