Dziś jest: niedziela, 23-02-2020
Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Mażoretki z Leśnicy podwójnymi Wicemistrzyniami Polski!

MP Mażoretek 2016.jpeg

W Hali Widowiskowo-Sportowej „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się w dniach 20-22 maja Mistrzostwa Polski Mażoretek. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerlederek Polskich w Opolu. Gminę Leśnica reprezentowały kadetki Słoneczka oraz juniorki La Bella, które ćwiczą przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji.

Leśnickie mażoretki w starciu z najlepszymi zespołami z całej Polski zaprezentowały się bardzo dobrze. Słoneczka zdobyły tytuły wicemistrzów Polski w kategorii mini mix oraz w kategorii mix kadetki. Ponadto w łącznej klasyfikacji za marsz i defiladę baton uplasowały się na wysokim czwartym miejscu. 

Grupa La Bella po raz pierwszy startowała w kategorii juniorek i miała bardzo silną konkurencję. Jej mini mix zajął piąte miejsce, a mini formacja pompon ósme. W ogólnej klasyfikacji za marsza i defiladę baton dziewczęta uplasowały się na dziewiątym miejscu. Dziewczyny w trakcie trzydniowych zmagań mogły liczyć na wsparcie swoich najwierniejszych kibiców, czyli rodziców, którzy wpierali je i we wszystkim pomagali. 

Leśnickie mażoretki pragną serdecznie podziękować dyrektor LOKiRu Gizeli Szendzielorz za możliwość rozwijania ich tanecznej pasji, pracownikom Salonu Urody „Impresja” ze Zdzieszowic za wykonanie pięknych fryzur i makijaży Słoneczkom. Dziękują również sponsorom: Firmie Inter-Tour ze Zdzieszowic (Państwo Fait) oraz Firmie Hermos z Leśnicy (Pan Piotr Ksiądz) za wsparcie finansowe. 

Zobacz zdjęcia - piątek

Zobacz zdjęcia - sobota

Zobacz zdjęcia - niedziela