Dziś jest: wtorek, 11-08-2020
Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

XIX Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy

XIX Bożonarodzeniowy turniej szachowy.jpeg

19 grudnia br. w sali szachowej Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbył się XIX Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy. Było to święto rodzin szachowych. Organizatorami turnieju byli LOKiR, Rodzice szachistów oraz Kazimierz Przybyłek. W organizacji pomogły także wolontariuszki z Publicznego Gimnazjum w Leśnicy – Paulina Mojza i Aleksandra Labus.

Najpierw wszyscy obecni połamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Potem odbyły się rozgrywki szachowe. Po zakończeniu turnieju każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, czekoladę oraz statuetkę. Mamy szachistów przygotowały słodki poczęstunek.

Za zaangażowanie i włożony trud w przygotowanie dzieci i młodzieży do gry w szachy oraz krzewienie kultury w Gminie Leśnica wyróżniony został Kazimierz Przybyłek. Za naukę gry w szachy uczniów klas 0-III w Klubie UKS „Goniec” działającym przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji dyplomy otrzymali: Dominik Charczenko, Adam Kolender, Marek Kolender, Mateusza Kolonko, Paweł Kolonko oraz Patryk Machoń. Przygotowano także podziękowania dla wolontariuszek z PG w Leśnicy za pomoc w organizacji turnieju.

Dzieci oraz rodzice przygotowali świąteczny prezent dla Kazimierza Przybyłka. On również odwdzięczył się upominkami dla osób, które zaangażowane są w krzewienie gry w szachy w naszej gminie. 

Zobacz zdjęcia