Dziś jest: wtorek, 07-04-2020
Imieniny: Donata, Herminy, Rufina

Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny w Lesnicy 2015.jpeg

15 sierpnia br. w Parku Miejskim w Leśnicy odbył się Festyn Rodzinny. Jego organizatorami byli Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski. Sponsorem imprezy była firma GAZ-System S.A. Festyn odbył się pod patronatem medialnym Tygodnika Regionalnego Strzelec Opolski.

Imprezę prowadziła Grażyna Kulpa. Najpierw odbył się program dla najmłodszych, czyli wspólna zabawa z „Wesołą Ferajną Berniego”. Publiczności bardzo spodobał się występy Claudii i Kasi Chwołka, czyli duetu matki i córki znanych z Telewizji Silesia. Wiele emocji wzbudził program kabaretu Dabz, który skutecznie rozbawił zebranych. Podczas festynu wystąpiły także lokalne grupy artystyczne: Grupa Śpiewacza Frohsinn, mażoretki La Bella, zespoły taneczne Mini Entropia i Entropia, Studio Piosenki LOKiR oraz AleBabki. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Music Express. 

Chętni mogli także skorzystać z wesołego miasteczka oraz stoisk gastronomicznych. Sponsor imprezy - firma GAZ-System S.A. - przygotował swoje stoisko, przy którym można było wziąć udział w konkursach z nagrodami. Imprezie towarzyszył także Rodzinny Turniej Szachowy, który rozegrany został w Galerii Sztuki w Leśnicy. 

Zobacz zdjęcia

Gaz Logo.jpeg 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice –  Kędzierzyn-Koźle, których trasa będzie przebiegać przez obszar Gminy Leśnica.

Efektem projektowanych inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Opolszczyzny oraz Górnego i Dolnego Śląska. Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2%  wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Gazociągi relacji: Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice – Kędzierzyn-Koźle będą stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycjom  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-kedzierzyn-kozle/. Budowa ww. gazociągów wysokiego ciśnienia planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.