Dziś jest: poniedziałek, 20-01-2020
Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Przegląd Twórczości Śląskiej

stroj slaski.jpeg

III Gminny Przegląd Twórczości Śląskiej 

W niedzielę 24 marca w klubie wiejskim w Raszowej odbył się III Gminny Przegląd Twórczości Śląskiej. Jego organizatorem był Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji. Sponsorami imprezy byli Damian Kania, Małgorzata Gromotka oraz firma Feljan W przeglądzie wystąpiły grupy zgłoszone przez przedszkola i szkoły podstawowe przedstawiając różnorodny repertuar w gwarze śląskiej. 

Byli to:

  • - Publiczne Przedszkole w Leśnicy – taniec ludowy śląski „Trojak” (opiekun Magdalena Paszko)
  • - PP w Leśnicy oddział zamiejscowy w Kadłubcu – scenka rodzajowa „Poradnik robotnyj ślązaczki” (opiekun Brygida Kolendo)
  • - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalesiu Śl. oddział zamiejscowy w Lichyni - wiersz - „Hubert i Hilda” (opiekun Jolanta Projzner)
  • - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalesiu Śląskim – monolog „Moja ołma” i scenka rodzajowa „Wspomnienie” (opiekun Maria Pientka)
  • - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raszowej – monologi „Klachula”, „Dożynki” i „Wiosna w Raszowej” (opiekun Gabriela Galowy)
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Leśnicy – piosenki wraz z układami choreograficznymi „Ona tańczy dla mnie” i „Dwudziestolatki” (opiekun Krystyna Pogodzik)
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Leśnicy – scenka rodzajowa „Szewscy z Lejźnicy” (opiekun Maria Wróbel)

Dla publiczności wystąpiły także grupy z LOKiR-u: AleBabki, wokalistki ze studia piosenki oraz mażoretki.

Panie, które przygotowały dzieci do występów otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i foldery o Gminie Leśnica. Każdy z małych aktorów otrzymał jajko niespodziankę. Wszyscy mogli poczęstować się kołaczem, cukierkami i słodkimi jajeczkami oraz napić się kawy, herbaty lub oranżady. Organizatorzy serdecznie dziękują

Najlepsi uczestnicy przeglądu zeprezentują się 1 maja br. podczas oficjalnego otwarcia nowego parku miejskiego w Leśnicy, które połączone będzie z podsumowaniem projektem „Żywa historia Leśnicy”.

 

Zobacz zdjęcia