Dziś jest: niedziela, 05-04-2020
Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego

Sukces grup tanecznych

Promocje.jpeg

W dniach 10-11 kwietnia w Domu Kultury w Ozimku odbyła się dwudziesta jubileuszowa edycja Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych. Konkurs Promocje odbył się 10 kwietnia. Zaprezentowało się w sumie 37 zespołów startujących w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież, młodzież starsza, 30+ oraz kategoriach tanecznych: disco dance, etiuda taneczne, inscenizacja taneczna, widowisko taneczne i hip-hop. W trakcie konkursu Gminę Leśnica reprezentowały zespoły Mini Entropia i Entropia. 

Aby dostać się do części konkursowej każda z grup musiała przejść eliminacje rejonowe, które odbyły się w domach kultury w Oleśnie, Brzegu i Tanowie Opolskim. Obie leśnickie grupy zakwalifikowały się do części konkursowej z dwoma układami (Mini Entropia – układ hip hop „Hip hop hooray” oraz disco dance „Kosmiczna przygoda”, Entropia – układ hip hop „Wiggle” oraz inscenizacja taneczna „Imprezka”). Już sam awans do części konkursowej był sporym sukcesem, ponieważ na etapie eliminacji odpadło wiele grup. Zespół Entropia zdobył I miejsce w kategorii wiekowej 12-16 lat inscenizacja taneczna oraz II miejsce w kategorii hip hop. Wszystkim naszym tancerzom gratulujemy sukcesu.

Serdecznie dziękujemy Paniom Joannie Kampa, Iwonie Dylewskiej i Joannie Rigol za opiekę i pomoc podczas eliminacji oraz konkursu. 

Zobacz zdjęcia