Dziś jest: niedziela, 20-09-2020
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

I Święto Piwa w Leśnicy

Święto Piwa w Leśnicy.jpeg

Burmistrz Leśnicy - Łukasz Jastrzembski, Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, Zarząd Koła TSKN Leśnica oraz Zarządy Osiedli Nr 1 i 2 w Leśnicy byli organizatorami Święta Piwa, które odbyło się 11 października w stodole biesiadnej w parku miejskim w Leśnicy. Konferansjerami byli Piotr Paisdzior i Hubert Mincer.

Podczas Święta Piwa obecni byli także Roman Kolek - wicemarszałek województwa opolskiego, proboszcz Henryk Pasieka, były poseł Helmut Paisdzior oraz Panowie Klaus Busch i Norbert Rittmaier, goście z partnerskiej gminy Hirschaid, którzy przywieźli beczkę piwa. 

Przy ich pomocy próbował ją otworzyć burmistrz Łukasz Jastrzembski, jednak beczka okazała się dosyć niesforna. Na szczęście sytuację udało się opanować i uczestnicy mogli skosztować piwa prosto z Bawarii. Jak podkreślił Norbert Rittmaier, tego dnia obchodzono także pierwszą rocznicę podpisania „Aktu partnerstwa gmin Leśnica i Markt Hirschaid”. Po otwarciu beczki piwa przyszła pora na odpalenie armaty, którego dokonali przedstawiciele Regimentu Garnizonowego Twierdzy Koźle, burmistrz oraz wicemarszałek.

Licznie przybyłych mieszkańców i gości bawiła Kapela Tyrolska Stefana. Zespół tak przypadł do gustu leśnickiej publiczności, że musiał kilka razy bisować. Wystąpiła także orkiestra parafialna z Góry Św. Anny.

Wieczorem odbył się zabawa taneczna z zespołem Duo Alt. Organizatorzy zapewnili także stoiska z jedzeniem oraz różnymi gatunkami piwa.

Zobacz zdjęcia