Dziś jest: czwartek, 26-11-2020
Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy

Dożynki Gminne 2014

Dożynki Gminne 2014.jpeg

W dniach 30-31 sierpnia br. odbyły się w Zalesiu Śl. Dożynki Gminne oraz Przegląd Dorobku Artystycznego Zespołów Mniejszości Niemieckiej. Organizatorami dożynek byli: Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski, Sołtys i Rada Sołecka wsi Zalesie Śl. i Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe. Impreza odbyła się przy współpracy z mieszkańcami Zalesie Śl., Leśnickim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji, kołem DFK Zalesie Śl., OSP Leśnica, OSP Zalesie Śl., LZS Zalesie Śl. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało z dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji, Konsulatu Generalnego RFN we Wrocławiu oraz z środków budżetu gminy Leśnica.

W sobotę po południu ze skrzyżowania obok remizy OSP wyruszył barwny korowód. Potem w namiocie ustawionym na boisku sportowym w Zalesiu Śl. odbyła się część artystyczna. Dla publiczności wystąpili Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica, grupa śpiewacza Frohsinn, mażoretki z Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz zespoły wokalne Poezja i Gwiazdeczki. Gwiazdą wieczoru był Toby z Monachium. Po jego występie odbyła się zabawa taneczna z zespołem Sempre. Tego dnia nastąpiło także przekazanie chleba przez starostów z poszczególnych miejscowości oraz wręczenie pucharów, dyplomów i nagród w konkursie koron żniwnych i korowodów.

Drugi dzień dożynek rozpoczął się od występu dzieci  z  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalesiu Śląskim. Mimo deszczowej pogody goście dożynkowi dopisali. Piosenką i dowcipem publiczność bawił Krzysztof Respondek z kabaretu Rak. Potem zaprezentowały się grupy Marlenki i Mini Entropia, Studio Wokalne Bis, zespół taneczny Silesia oraz zespół Karawana. Na wieczornej zabawie tanecznej przygrywał zespół Athrix. Organizatorzy zapewnili także stoiska gastronomiczne oraz atrakcje dla dzieci. Wszyscy uczestnicy dożynek mogli poczęstować się chlebem ze smalcem, kiszonymi ogórkami, bigosem, i kołaczem przygotowanymi przez mieszkanki Zalesia Śl.

Zobacz zdjęcia