Dziś jest: wtorek, 14-07-2020
Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Festyn na zakończenie lata w Zalesiu Śl.

Festyn na zakończenie lata w Zalesiu Śl. 2014.jpeg

W niedzielę, 24 sierpnia br., przy blokach przy ul. Strzeleckiej w Zalesiu Śląskim odbył się festyn na zakończenie lata. Jego organizatorami byli zarząd i rada nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Zalesiu Śląskim, sołtys i rada sołecka oraz LOKiR. Przybyłych mieszkańców przywitali sołtyska Bożena Mróz oraz prezes spółdzielni mieszkaniowej Witold Raś.

Podczas festynu odbyły się różnego rodzaju konkursy i zabawy w których udział brały dzieci i dorośli. Przygotowano między innymi zabawę w „Karetę”, konkurs na największego łasucha w Gminie Leśnica, wyścigi w workach, przeciąganie liny oraz bieg z jajkiem na łyżce. Odbyły się także rodzinne konkursy na czas (wbijanie gwoździ i picie na czas). 

Wiele emocji wzbudziła zabawa podczas której mężowie mieli ubrać swoje żony, wykorzystując jako materiał bibułę, papier toaletowy i sznurek. Dzieci wzięły również udział w kalamburach oraz grze polegającej na losowaniu zadań do wykonania. Dla uczestników zmagań przygotowano nagrody ufundowane przez Pana Marka Kulpa. Strażacy z OSP Zalesie Śląskie przygotowali pokaz podczas którego dzieci mogły gasić płonące ognisko.

Chętni mogli poczęstować się ciastami, ciastkami i napojami. Organizatorzy zapewnili także kiełbaski z grilla, hot dogi i napoje. Mieszkańcy świetnie się bawili do późnych godzin nocnych z zespołem Spectra. Sponsorami imprezy byli spółka Roldam, Krzysztof Fajer i Marek Kulpa, mieszkańcy i spółdzielnia mieszkaniowa z ulicy Strzeleckiej oraz radny Kazimierz Mierzejewski. 

Zobacz zdjęcia