Dziś jest: niedziela, 20-09-2020
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Warsztaty artystyczne

loga historia2.png

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Warsztaty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV LEADER działanie 4.1/413

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Warsztaty artystyczne.jpeg

W ramach projektu "Czereśniowe Święto" realizowanego przez Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji odbyły się warsztaty artystyczne.

W dniach 23-25 kwietnia młodzież i dorośli wzięli udział w warsztatach wykonywania biżuterii, które odbyły się w galerii sztuki w Leśnicy. Prowadziła je Małgorzata Kulczycka-Gogollok. Panie nauczyły się robić broszki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki. Poznały także technikę filcowania.

W dniach 26-27 kwietnia dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się w stodole biesiadnej w parku miejskim. Prowadziła je Katarzyna Nossek-Dżaluk. Najmłodsi wykonywali obrazy nawiązujące tematycznie do alei czereśniowych. Dla wszystkich był to pierwszy kontakt z farbami olejnymi.

Prace młodych artystów stanowić będą element dekoracji stodoły biesiadnej podczas Czereśniowego Święta, które odbędzie się 1 maja br. w parku miejskim w Leśnicy. Podczas imprezy zobaczyć będzie można również ekspozycję biżuterii wykonanej podczas warsztatów dla młodzieży i dorosłych. 

Zobacz zdjęcia - warsztaty biżuteryjne

Zobacz zdjęcia - warsztaty plastyczne