Dziś jest: wtorek, 22-09-2020
Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Przedsięwzięcia sportowe

Przedsięwzięcia sportowe.jpeg

W marcu odbyły się dwie imprezy sportowe zorganizowane dla mieszkańców naszej gminy  w ramach działań gminnego animatora sportu.

W sobotę 15 marca grupa zwolenników aktywnego wypoczynku z gminy Leśnica po raz kolejny wyruszyła na narty. Tym razem na piękne stoki Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Zapalonym narciarzom nie przeszkadzała zła pogoda i szusowali w ekstremalnych warunkach od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia. Osoby, które nie były zainteresowane jazdą na nartach aktywnie spędziły czas w basenach termalnych „Bania”  u podnóża stoku. Organizatorem wyjazdu była  gminna animatorka sportu Katarzyna Kozołup.

Dnia 23 marca na hali w PG w Leśnicy odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych. W turnieju wzięło udział 7 drużyn. Poziom wszystkich reprezentacji był bardzo wyrównany. Zawodnicy na boisku świetnie się bawili, ale nie zbrakło również elementu zdrowej, sportowej rywalizacji. Kibice również dopisali i do późnych godzin wieczornych kibicowali swoim drużynom. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce - "Złote Galety" drużyna z Zalesia
II miejsce - "Porębianki" drużyna z Poręby
III miejsce -"Dolna 2" drużyna z Dolnej
IV miejsce - "Zalejskie Gwiazdeczki" drużyna z Zalesia
V miejsce - "Młodzież Leśnica" drużyna z Leśnicy
VI miejsce - "SP Leśnica" drużyna ze Szkoły Podstawowej w Leśnicy
VII miejsce - "Dolna" drużyna z Dolnej
Pomysłodawcą i organizatorem Turnieju byli: Gminny Animator  Sportu K. Kozołup oraz Radny Gminy Leśnica R. Gajda. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania pani Renacie Gajda oraz pani Marioli Osełka za przygotowanie poczęstunku oraz obsługę mini bufetu.

Gminny Animator Sportu - Katarzyna Kozołup

Zobacz zdjęcia - foto. Katarzyna Kozołup