Dziś jest: wtorek, 14-07-2020
Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję 2014

Młodzież recytuje poezję 2014.jpeg

31 marca br. w sali koncertowej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leśnicy odbyły się Eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego w Języku Niemieckim „Młodzież recytuje poezję” („Jugend trägt Gedichte vor”). Ich organizatorem był Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Podczas konkursu zaprezentowało się 12 uczestników wyłonionych podczas eliminacji szkolnych przeprowadzonych w szkołach podstawowych w Leśnicy, Raszowej i Zalesiu Śl. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Dorota Kwoczała (UM w Leśnicy), Damian Kiszka (Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe), Małgorzata Polak (LOKiR), Maria Pientka (ZSP Zalesie Śl.), Renata Hadaschik (ZSP Raszowa), Brygida Cyron (SP Leśnica).

Wyniki Konkursu:

I miejsce – Agata Cyron (SP Leśnica), Paulina Pospieschczyk (SP Leśnica)

II miejsce – Weronika Ogaza (ZSP Zalesie Śl.), Maik Murek (SP Leśnica)

III miejsce - Emilia Ludwig (SP Leśnica), Martyna Mikołasz (SP Leśnica)

Osoby te zakwalifikowały się do udziału w eliminacjach rejonowych konkursu, które odbędą się 20 maja w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz foldery o gminie Leśnica. 

W kategorii gimnazjum do eliminacji rejonowych zakwalifikowały się: Justyna Tiszbierek, Paulina Mikołasz, Sara Czakaj i Milena Pastuch.

Zobacz zdjęcia