Dziś jest: czwartek, 13-12-2018
Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Zespoły artystyczne


Przedstawiamy zespoły/sekcje

Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji

linia_oczy.gif

"AleBabki"

AleBabki 2016.jpeg

W połowie października 2010 roku powstał zespół wokalny "AleBabki". Jego skład tworzą pracownice Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Pierwszy ich występ miał miejsce 30 października 2010 r. podczas otwarcia klubu w Raszowej. Zespół ma kilka wcieleń: występował już jako "AleBabki", "AleChłopy", "AleLudziska" i "AleLaski". Instruktorką zespołu są Pani Martyna Nocoń.

Zapraszamy chętne panie w podwoje zespołu.

linia_oczy.gif

Studio Piosenki

Studio Piosenki 2016.jpeg

We wrześniu 2010 roku LOKiR powołał do życia Studio Piosenki, w którym młodzież i dzieci  (utalentowani amatorzy śpiewu) szlifują swoje głosy i nabierają umiejętności piosenkarskich. Studio otwiera swoje podwoje w czwartki i piątki w godz. 14.00-15.30  w studiu piosenki LOKiR-u.

Instruktorką młodych wokalistów jest Pani Martyna Nocoń.

linia_oczy.gif

Mażoretki "Mini Słoneczka", "Słoneczka" i "La Bella"

Mini Słoneczka 2016.jpeg

Słoneczka 2016.jpeg

La Bella 2016.jpeg

 
 

Zespoły mażoretkowe działają  przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji od września 2009 roku. Należą do Stowarzyszenia Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich.

Instruktorkami zespołów mażoretkowych są Panie Sandra Mientus i Urszula Janda.

Wielki zapał dziewczyn do pracy, treningów, radość z tego, co robią oraz osiągnięte sukcesy sprawiły, że grafik występów mają naprawdę bardzo napięty. Mażoretki uświetniają swoimi występami imprezy organizowane na terenie Gminy Leśnica, występują na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, festiwalach, festynach, a nawet na rodzinnych uroczystościach np. weselach. Sukcesy leśnickich mażoretek sprawiły, że coraz więcej dziewczynek zaczęło się interesować tym rodzajem tańca.

Obecnie przy LOKiRze działają trzy grupy mażoretkowe:

- Mini Słoneczka (30 osób; dzieci w wieku 4-8 lat). Treningi tej grupy odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17.00-19.00 na hali sportowej.

- Słoneczka (14 osób; dzieci w wieku 7-11 lat). Treningi tej grupy odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 15.00-17.00 na hali sportowej.

- La Bella (13 osób; dziewczęta w wieku 12-15 lat). Treningi tej grupy odbywają się w poniedziałki w godz. 15.00-17.00 i w środy w godz. 17.00-19.00 na hali sportowej.

Do grup mażoretkowych należą dzieci z terenu gminy Leśnica z takich miejscowości jak: Leśnica, Poręba, Lichynia, Góra Św. Anny, Krasowa. Do grup należą także dziewczynki z sąsiednich gmin, z następujących miejscowości: Zdzieszowice, Krępna, Januszkowice, Ujazd i Kędzierzyn-Koźle.

linia_oczy.gif

Regulamin zespołów tańca mażoretkowego - Regulamin  Zespołów Tańca Mażoretkowego

Deklaracja członkowska - DOCdelaracja SLONECZKA.doc  

linia_oczy.gif

Młodzieżowa grupa taneczna "Entropia"

Entropia - nowe.jpeg

Grupa działa przy Kole TSKN Leśnica. Skład zespołu tworzy 14 dziewcząt z takich miejscowości jak: Leśnica, Dolna, Krasowa, Czarnocin, Ujazd i Januszkowice. Grupa tańczy układy w stylu hip hop oraz show dance. Próby "Entropii" odbywają się w piątki w godz. 15.00 - 17.00 na hali sportowej. Instruktorką grupy jest Urszula Janda.

Dziewczęta występują podczas lokalnych imprez kulturalnych oraz są zapraszane na gościnne występy do innych miejscowości. Godnie reprezentują Gminę Leśnica podczas konkursów i festiwali, odnosząc liczne sukcesy.
 

linia_oczy.gif

Dziecięca grupa taneczna "Mini Entropia"

Mini Entropia - nowe.jpeg

Grupa działa od września 2010 roku przy Kole TSKN Leśnica. W skład grupy wchodzi 15 dziewcząt z takich miejscowości jak: Leśnica, Januszkowice, Góra Św. Anny i Zdzieszowice. Ich próby odbywają się we wtorki w godz. 15.00 - 16.45 na hali sportowej.

Instruktorką grupy jest Urszula Janda.

Dziewczynki z powodzeniem reprezentują Gminę Leśnica podczas występów, przeglądów i festiwali, zdobywając liczne miejsca na podium.

linia_oczy.gif

Młodzieżowy zespół taneczny "Wataha"

Wataha 2016.jpeg

Młodzieżowy zespół taneczny Wataha działa przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji od września 2016 roku. Skupia młodzież w wieku 15-18 lat.

Zespół tańczy w stylistyce hip hop.

Instruktorem Watahy jest Pan Mateusz Mateja.

linia_oczy.gif

Zespół śpiewaczy "Frohsinn"

Frohsinn.jpeg

Zespół liczy 15 członków. Instruktorem grupy jest Pan Waldemar Dworaczek, a kierownikiem Pani Maria Czeczor. Frohsinn uświetnia swoimi występami lokalne imprezy kulturalne oraz jest zapraszany na gościnne występy do innych miejscowości. Próby zespołu odbywają się w każdą środę w godz. 18.00-20.00 w Domu Spotkań w Leśnicy.

Grupa kilkakrotnie triumfowała podczas Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach.

linia_oczy.gif

Dziecięcy zespół taneczno-wokalny "Marlenki"

Marlenki 2016.jpeg

Do zespołu należy aktualnie 15 dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 7 lat. Marlenki często występują podczas imprez organizowanych na terenie naszej gminy. Zespół ma już na swoim koncie kilka sukcesów podczas Przeglądów Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej.

Instruktorką grupy jest Urszula Janda. Próby Marlenek odbywają się we wtorki w godz. 17.00 - 18.30. Pierwsza część zajęć, podczas której dzieci wykonują prace plastyczne, odbywa się w sali plastycznej LOKiRu. Druga część zajęć odbywa się w Auli Publicznego Gimnazjum w Leśnicy, gdzie dzieci biorą udział w grach i zabawach oraz przygotowują okolicznościowe występy.

linia_oczy.gif

Sekcja Karate

Karate 2016.jpeg

Sekcję karate prowadzi Pan Tobiasz Bekiesch.

Zajęciach karate odbywają się w każdą sobotę na hali sportowej w Leśnicy:

- w godz. 10.00-11.30 ćwiczy grupa starsza

- a w godz. 11.30-13.00 - grupa młodsza

linia_oczy.gif

Sekcja Break Dance

Zajęcie break dance 2016.jpeg

Sekcja break dance działa przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji od września 2016 roku. Skupia dzieci, która chcą się nauczyć tego skomplikowanego i efektownego stylu tańca.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (terminy kolejnych spotkań ustalane są na bieżąco z uczestnikami - patrz "Aktualności") w Auli Publicznego Gimnazjum w Leśnicy.

Instruktorem sekcji jest Pan Marcin Jęczmyk.

linia_oczy.gif

Sekcja zumby

Zumba 2016 2.jpeg

Zajęcia zumby odbywają się dwa razy w tygodniu:

- we wtorki w godz. 18.30-19.30 - instruktor Pani Ewa Pyka

- w piątki w godz. 18.00-19.00 - instruktor Pani Ewelina Pankiewicz

Zajęcia odbywają się w Auli Publicznego Gimnazjum w Leśnicy.