Dziś jest: sobota, 26-11-2022
Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy

Zespoły artystyczne


Przedstawiamy zespoły/sekcje

Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji

linia_oczy.gif

Mażoretki "Mini Słoneczka", "Słoneczka" i "La Bella"

Mini Słoneczka 2016.jpeg

Słoneczka 2016.jpeg

La Bella 2016.jpeg

 
 

Zespoły mażoretkowe działają  przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji od września 2009 roku. Należą do Stowarzyszenia Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich.

Instruktorkami zespołów mażoretkowych są Panie Paulina Nowak i Urszula Ploch.

Wielki zapał dziewczyn do pracy, treningów, radość z tego, co robią oraz osiągnięte sukcesy sprawiły, że grafik występów mają naprawdę bardzo napięty. Mażoretki uświetniają swoimi występami imprezy organizowane na terenie Gminy Leśnica, występują na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, festiwalach, festynach, a nawet na rodzinnych uroczystościach np. weselach. Sukcesy leśnickich mażoretek sprawiły, że coraz więcej dziewczynek zaczęło się interesować tym rodzajem tańca.

Obecnie przy LOKiR-ze działają trzy grupy mażoretkowe:

- Mini Słoneczka (30 osób; dzieci w wieku 4-8 lat). Treningi tej grupy odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17.00-19.00 na hali sportowej.

- Słoneczka (14 osób; dzieci w wieku 7-11 lat). Treningi tej grupy odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 15.00-17.00 na hali sportowej.

- La Bella (13 osób; dziewczęta w wieku 12-15 lat). Treningi tej grupy odbywają się w poniedziałki w godz. 15.00-17.00 i w środy w godz. 17.00-19.00 na hali sportowej.

Do grup mażoretkowych należą dzieci z terenu gminy Leśnica z takich miejscowości jak: Leśnica, Poręba, Lichynia, Góra Św. Anny, Krasowa. Do grup należą także dziewczynki z sąsiednich gmin, z następujących miejscowości: Zdzieszowice, Krępna, Januszkowice, Ujazd i Kędzierzyn-Koźle.

linia_oczy.gif

Młodzieżowa grupa taneczna "Entropia"

Entropia - nowe.jpeg

Grupa działa przy Kole TSKN Leśnica. Skład zespołu tworzy 14 dziewcząt z takich miejscowości jak: Leśnica, Dolna, Krasowa, Czarnocin, Ujazd i Januszkowice. Grupa tańczy układy w stylu hip hop oraz show dance. Próby "Entropii" odbywają się w piątki w godz. 15.00 - 17.00 na hali sportowej. Instruktorką grupy jest Urszula Ploch.

Dziewczęta występują podczas lokalnych imprez kulturalnych oraz są zapraszane na gościnne występy do innych miejscowości. Godnie reprezentują Gminę Leśnica podczas konkursów i festiwali, odnosząc liczne sukcesy.
 

linia_oczy.gif

Dziecięca grupa taneczna "Mini Entropia"

Mini Entropia - nowe.jpeg

Grupa działa od września 2010 roku przy Kole TSKN Leśnica. W skład grupy wchodzi 15 dziewcząt z takich miejscowości jak: Leśnica, Januszkowice, Góra Św. Anny i Zdzieszowice. Ich próby odbywają się we wtorki w godz. 15.00 - 16.45 na hali sportowej.

Instruktorką grupy jest Urszula Ploch.

Dziewczynki z powodzeniem reprezentują Gminę Leśnica podczas występów, przeglądów i festiwali, zdobywając liczne miejsca na podium.

linia_oczy.gif

Młodzieżowy zespół taneczny "Wataha"

Wataha 2016.jpeg

Młodzieżowy zespół taneczny Wataha działa przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji od września 2016 roku. Skupia młodzież w wieku 15-18 lat.

Zespół tańczy w stylistyce hip hop.

Instruktorką grupy jest Urszula Ploch.

linia_oczy.gif

Zespół śpiewaczy "Frohsinn"

Frohsinn.jpeg

Zespół liczy 15 członków. Instruktorem grupy jest Pan Waldemar Dworaczek, a kierownikiem Pani Maria Czeczor. Frohsinn uświetnia swoimi występami lokalne imprezy kulturalne oraz jest zapraszany na gościnne występy do innych miejscowości. Próby zespołu odbywają się w każdą środę w godz. 18.00-20.00 w Domu Spotkań w Leśnicy.

Grupa kilkakrotnie triumfowała podczas Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach.

linia_oczy.gif

Dziecięcy zespół taneczno-wokalny "Marlenki"

Marlenki 2016.jpeg

Do zespołu należy aktualnie 15 dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 7 lat. Marlenki często występują podczas imprez organizowanych na terenie naszej gminy. Zespół ma już na swoim koncie kilka sukcesów podczas Przeglądów Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej.

Instruktorką grupy jest Urszula Janda. Próby Marlenek odbywają się we wtorki w godz. 17.00 - 18.30. Pierwsza część zajęć, podczas której dzieci wykonują prace plastyczne, odbywa się w sali plastycznej LOKiRu. Druga część zajęć odbywa się w Auli Publicznego Gimnazjum w Leśnicy, gdzie dzieci biorą udział w grach i zabawach oraz przygotowują okolicznościowe występy.

linia_oczy.gif