Dziś jest: czwartek, 09-12-2021
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Dożynki Gminne 2021

Dożynki Gminne 2021.jpeg

19 września 2021 r. w Górze Św. Anny odbyły się Dożynki Gminne. W namiocie ustawionym obok Domu Pielgrzyma zaprezentowały się zespoły taneczne: Marlenki, Mini Entropia, Entropia i Wataha oraz mażoretki Mini Słoneczka, Słoneczka, La Bella Juniorki i La Bella Seniorki. Ponadto na dożynkowej scenie wystąpili Mirek Jędrowski z zespołem, Dominika i Janusz Żyłka oraz kabaret Grzegorza Poloczka.

Ważnym punktem dożynek było tradycyjne uroczyste przekazanie chleba Burmistrzowi przez starostów dożynkowych z naszych miejscowości, którymi byli: Magdalena i Kamil Barteczko z Dolnej, Hanna Kruczek i Tobiasz Szendzielorz z Góry Św. Anny, Teresa i Hubert Tischbierek z Krasowej, Natalia i Krzysztof Mateja z Kadłubca, Barbara Mincer i Rafał Wieczorek z Leśnicy, Wanda i Marian Sołtysik z Lichyni, Sabina i Tomasz Wylezik z Łąk Kozielskich, Renata i Michał Tomanek z Raszowej oraz Gabriela i Krystian Kroker z Zalesia Śląskiego.

Poświęcenia chleba dokonał Ojciec Zachariasz Kowalski proboszcz parafii w Górze Św. Anny, a Burmistrz Łukasz Jastrzembski chlebami podzielił się z Burmistrzem partnerskiej gminy Crostwitz Marko Klimannem, Posłem Helmutem Paisdziorem, Zuzanną Donath-Kasiurą I Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Józefem Swaczyną – Starostą Strzeleckim, Józefem Garbaczem – Prezesem Banku Spółdzielczego w Leśnicy, Markiem Froelichem – Prezesem Izby Rolniczej w Opolu, Ryszardem Froniem – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Leśnicy, Gizelą Szendzielorz i Waldemarem Bednarkiem – radnymi Rady Powiatu Strzeleckiego, Mariolą i Joachimem Wiesiollek – właścicielami firmy Transannaberg Wiesiollek, Ojcem Zachariaszem Kowalskim, księdzem Janem Polokiem – Diecezjalnym Duszpasterzem Rolników, Lidią Kremser – Tomeczek – Sekretarz Gminy Leśnica, Agnieszką Nowak – kierownikiem Gminnego Zarządu Oświaty w Leśnicy i Edytą Golą – dyrektorem LOKiR.

Słodkimi pucharami, dyplomami i nagrodami uhonorowano sołectwa, które wzięły udział w konkursie koron żniwnych. Pierwsze miejsce zdobyła korona z Raszowej. Miejsce drugie przyznano Górze Św. Anny i Łąkom Kozielskim. Wyróżnienia i nagrody za udział otrzymały miejscowości: Dolna, Kadłubiec, Krasowa, Leśnica, Lichynia, Zalesie Śl. Organizatorzy zapewnili stoiska gastronomiczne oraz dmuchańce dla dzieci. Dożynki zakończyła zabawa z Dj`em Mickey-P.

Organizatorami Dożynek Gminnych 2021 byli Burmistrz Łukasz Jastrzembski oraz Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji w Leśnicy. Dziękujemy za współpracę Domowi Pielgrzyma i strażakom z OSP Łąki Kozielskie. Patronat medialny nad imprezą objęli Radio Opole i Strzelec Opolski.

Zobacz zdjęcia