Dziś jest: poniedziałek, 26-10-2020
Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Rajd Pieszy

rajd 2020.jpeg W sobotę 10 października 2020 r. 55 osób wyruszyło z Leśnicy na Rajd Pieszy na Górę Św. Anny. Trasa prowadziła ulicą Trzech Braci do kapliczki o tej samej nazwie i dalej czarnym szlakiem w kierunku Góry Św. Anny. Podczas postojów  o ciekawostkach historycznych, przyrodniczych i geologicznych opowiadała p. Beata Wielgosik z Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny.

Na trasie Rajdu znalazło się także Muzeum Krzyża Świętego, po którym oprowadził naszych uczestników kustosz tego wyjątkowego miejsca pan Ryszard Makowiecki.
Po ciepłym posiłku turystycznym w Domu Pielgrzyma wszyscy piechurzy udali się tzw. Drogą Filozofów/Drogą Listonosza w drogę powrotną do Leśnicy. Trasę przygotowała i grupę prowadziła Małgorzata Polak z Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Na zakończenie Rajdu pani Edyta Gola Dyrektor LOKiR-u, podziękowała wszystkim za udział w oraz wspólnie spędzony czas przy pięknej jesiennej pogodzie, wśród malowniczych krajobrazów. Ponieważ ta impreza turystyczna spotkała się z wielkim uznaniem uczestników i wszyscy domagali się kolejnych krajoznawczych wycieczek, dlatego mówimy: Do ponownego zobaczenia na trasie!