Dziś jest: piątek, 10-07-2020
Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Zapraszamy na wystawę „Dinusiowe rytmy”

Czyste powietrze_dinuś.jpeg

LOKiR zaprasza do Galerii Sztuki w Leśnicy na wystawę prac uczestników Międzyprzedszkolnego Konkursu „Dinusiowe rytmy”. Konkurs odbył się 9 maja 2013 r. w Publicznym Przedszkolu im. Braci Grimm w Leśnicy.

W skład komisji konkursowej weszły: przewodnicząca Patrycja Płoszaj (kierownik Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzelcach Opolskich), sekretarz Edyta Gola (kierownik referatu kultury w Urzędzie Miejskim w Leśnicy), członek Gabriela Tiszbierek (dyrektor PP Leśnica) oraz członek Urszula Janda (LOKiR). Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu oraz poszukiwanie sponsorów była dyrektor PP w Leśnicy Gabriela Tiszbierek. Uczestnicy musieli wykonać pracę plastyczną przedstawiającą Dinusia oraz stworzyć kolejną zwrotkę piosenki „Dinusiowe rytmy”.

Do konkursu zgłosiły się wszystkie grupy przedszkolne z terenu Gminy Leśnica:

- PP Leśnica:

gr. „Pszczółki” - op. Magdalena Paszko

gr. „Biedronki” - op. Joanna Szymczak

gr. „Motylki” - op. Kornelia Plachetka

gr./ „Mrówki” - op. Barbara Strokosz

- O/Z Dolna – gr. „Krasnoludki” - op. Maria Jelito

- O/Z Kadłubiec – op. Brygida Kolendo

- O/Z Góra Św. Anny gr. „Rybki” - op. Jolanata Zdunek

- PP Raszowa:

gr. „Kaczki Dziwaczki” - op. Małgorzata Bloch

gr. „Kubusie Puchatkli” - op. op. Małgorzata Bartodziej

- PP Zalesie Śl.

gr. „Krasnoludki” - op. Barbara Strużyna

gr. „Biedronki” - op. Izabela Banaś

- O/Z Lichynia – gr. „Motylki” - op. Jolanta Projzner

Wszystkie prace były na równym bardzo wysokim poziomie, dlatego komisja konkursowa przyznała wszystkim grupom równorzędne I miejsca. Sponsorem nagród w konkursie był burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski. Wystawę przygotował Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji. W galerii wyeksponowano zarówno część plastyczną konkursu jak i literacką. Zachęcamy także do obejrzenia innych wystaw. 

Galeria Sztuki w Leśnicy jest czynna w soboty i niedziele w godz. 14.00-18.00. Istnieje także możliwość zwiedzenia galerii w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu pod nr tel.: 77 461 53 91. Wstęp wolny!

Zobacz zdjęcia