Dziś jest: środa, 05-08-2020
Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Święto Marcina

Św. Marcin 2019.jpeg Zarząd Koła Mniejszości Niemieckiej w Leśnicy, Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski, Zarządy Osiedli Nr 1 i 2 w Leśnicy oraz Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji byli organizatorami Święta Marcina. Impreza odbyła się 11 listopada. Zbiórka uczestników odbyła się na ul. Księżowiejskiej (od strony restauracji „Na Szlaku”). Na czele pochodu jechał na koniu święty Marcin, w którego wcielił się mieszkaniec Poręby Sebastian Kwoczała. Za nim kroczyła orkiestra pod przewodnictwem Krystiana Gajdy, dzieci z lampionami i rodzice. Chętni dorośli mogli nieść specjalne pochodnie.

Niezawodni leśniccy strażacy zabezpieczyli trasę przemarszu. Pochód przeszedł ulicami Księżowiejską, Zdzieszowicką, przez rynek do stodoły biesiadnej w parku miejskim w Leśnicy. Tam odbyła się część artystyczna. Wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Łukasz Jastrzembski. Dla licznie zebranych leśniczan i gości wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśnicy (opiekunki: Ewelina Kilisz, Dorota Urlich Brygida Cyron i Natalia Szpylma) oraz przedszkolaki z leśnickiego przedszkola (opiekun: Karolina Trela). Wszystkie występy nawiązywały do życia Św. Marcina, a przygotowane były w języku niemieckim.

Organizatorzy przygotowali także poczęstunek dla uczestników imprezy: marcinowe rogaliki (ok. 1.500 sztuk), które upiekły panie z DFK Leśnica oraz Zarządów Osiedli Nr 1 i 2 w Leśnicy oraz ciepłe napoje. Na koniec każde dziecko biorące udział w imprezie otrzymało słodki upominek.

Podczas imprezy odbyła się zbiórka na rzecz dziecka z Afryki w ramach akcji „Dać im nadzieję”.

Zobacz zdjęcia - pieczenie rogalików

Zobacz zdjęcia - Święto Marcina